Psy na Terenie ogrodu ROD ,,Osa’’

W związku ze zgłaszanymi do zarządu problemami dotyczącymi wprowadzania na teren ROD psów przypominamy, że zgodnie z § 68 pkt 10 Regulaminem ROD 

nie wolno wprowadzać i trzymać na terenie działek psów bez smyczy…. oraz właściciel odpowiada za psa.

Przepis ten dotyczy zarówno działkowców, ich rodzin jak również odwiedzających ogród spacerowiczów. Główną przesłanką dla takiego zapisu jest przede wszystkim bezpieczeństwo ludzi i psów, oraz zachowanie porządku na terenie ROD.


Ponad to obowiązkiem właściciela czworonoga jest posprzątanie po swoim pupilu.
Niestety coraz częściej widzimy psy spacerujące bez smyczy i ich właścicieli udających, że to ich nie dotyczy kiedy nasz ,,mopsiu’’ – pozostawi wielką kupę.

Przerażające jest też to, że przy zwróceniu uwagi aby posprzątał co jest obowiązkiem właściciela, odchodzi lub prowadzi dyskusję. Drodzy właściciele psów przecież nie tylko ktoś może wdepnąć w odchody ale i wy sami, dzieci, rowery itd..

Tak więc prowadźcie podczas spaceru psa na smyczy, sprzątajcie po nim i nie dopuszczajcie do konfliktów. Same mamy psa i rozumiemy każdego właściciela czworonoga ale nie potrafimy zrozumieć tych, którzy kochając nie sprzątają lub nie prowadzą go na smyczy po alejach ogrodu dla jego bezpieczeństwa.

Działkowcy i Zarząd ROD ,,OSA’’.